איך אנחנו עוזרים לחיילים בודדים

ארוחות, משפחות וקהילה

What We Do 2
What We Do 2
What We Do 2

ארוחות

זה קורה יותר מידי פעמים שחיילים בודדים מוצאים את עצמם לבד בשבתות וחגים – בדירות קטנות, הם יושבים על ספות שבורות כדי לאכול שניצל קר ופיתה קפוא ביציאות וסופי שבוע. חיילים בודדים באים ממשפחות וקהילות חמות מכל פינת העולם. המרכז לחיילים בודדים שואף לתת גם ארוחות חמות וגם קהילה אמיתית לחיילים בודדים כדי שיוכלו לאכול, לחגוג, ולהיקלט לעם ישראל והתרבות הישראלית. אנו עובדים כדי להבטיח שאף חייל בודד ימצא את עצמו לבד או רעב בסופי שבוע. המרכז מארגן סעודות בשבתות וחגגים ל100-300 חיילים בודדים בירושלים יחד עם הבית כנסת הגדול ותל-אביב.

משפחות וקהילה

כדי לבנות קהילה חזקה וחמה, המרכז לחיילים בודדים מארח אירועים רבים מידי חודש. אירועים האלו נעות מסעודות שבת בבית הכנסת הגדול בירושליםליציאות לעיר עם חברים יקרים. בנוסף, המרכז נותן סמינרים אינפורמטיביים ושיחות כללים ופרטיים כדי לוודא שכל החיילים בודדים יודעים את זכותם ואת הרשאותם.

חינוך וייעוץ

What We Do 2
What We Do 2
What We Do 2

ייעוץ

חיילים ישראליים יכולים לפנות למשפחתם וחבריהם לחינוך וייעוץ. לחיילים בודדים אין את מערכת התמיכה. המרכז לחיילים בודדים הפך להיות מקור מוביל לחיילים בודדים בניווט במערכות הצבאית והביורוקראטית. המרכז עושה זאת על ידי מתן מידע לחיילים בודדים. לא משנה אם הם יהיו חיילים בודדים בעתיד, כרגע משרתים, או חיילים בודדים לשעבר, המרכז תמיד נמצא פה כדי לעזור ע׳׳י ייעוץ בשירות צבאי, תפקידים אפשריים, וייעוץ למצבים קשים שיכולים להתרחש במהלך שירותם.

צרכים פיזיים

What We Do 2
What We Do 2
What We Do 2

התוכנית לצרכים בסיסיים של המרכז לחיילים בודדים מספק ציוד ובגדי חורף וצרכים בסיסיים. הצוות  המוכשר שלנו (שכל אחד היה בזמנו חייל בודד) מספקים פריטים החיילים צריכים לפני, במהלך, ומייד לאחר סיום שירותם הצבאי. בהודות לתרומות הנדיבות ומלגאים, אנו מצליחים לתת לחיילים בודדים וואוצ'רים לאוכל, תיקי גב לבסיס, בגדים, ציוד חורף, גרביים, ערכות גיוס, וכו.

תמיכת חירום

What We Do 2
What We Do 2
What We Do 2

נוער בסיכון

What We Do 2
What We Do 2
What We Do 2

ישנם נוער ישראלי שמגיעים מבתים הרוסים או חרדיים שאינם יכולים להמשיך לגור יחד עם המשפחה או לקבל תמיכה וקשר ממשפחתם. נוער אלה לא מקבלים את אותם זכויות הכלכליות שעולים חדשים זכאיים אליהם. הם סובלים מעוני חמור ושוכרים דירות קטנות כקבוצה של 2-6 חיילים. דירות אלו לא מרוהטות, ללא מקרר, שולחן, כיסאות, או ספה. אין להם כסף לצרכים הבסיסיים לבגדים, נעליים, וציוד אישי. 

תרמו לפרוייקט