מייקל לוין ז׳׳ל

1984-2006

מייקל לוין ז׳׳ל 2006 – 1984

מייקל לוין עלה לארץ מפילדלפיה בשנת 2002 והתגייס לחטיבת הצנחנים. בקיץ 2006, מייקל קיבל חופשה כדי לבקר את משפחתו בארה"ב. שבועיים לאחר יציאתו לחופשה, פרצה מלחמה בגבול הצפוני של הארץ, כשחזבאללה ארבו לפטרול של צה"ל, הרגו 5 מילואמיניקים וחטפו את אהוד גולדווסר ואלדד רגב שנפצעו. כשצה"ל חצה את הגבול במטרה לחלצם, החל חיזבאללה לתקוף את ישראל וירו אלפי רקטות על יישובי הצפון.

מייקל מיד קיצר את חופשתו וטס חזרה לישראל כדי לשרת עם היחידה שלו. הוא נלחם כדי לקבל אישור להישלח לצפון ולהצטרף לפלוגה. כשמייקל הגיע לצפון, נשלחה היחידה שלו לכפר עיתא אל-שעב, שכן לשם נלקחו אהוד גולדווסר ואלדד רגב שבועיים לפני כן. ביום שלישי, הראשון באוגוסט, המחלקה של מייקל התקדמה בתוך הכפר ופתחה בקרב אש קשה כנגד כוחות חזבאללה. מייקל לוין היה בן 21 כשנהרג בעודו נלחם על המדינה אשר אהב.

מייקל והאומץ שלו כיום חיים בלבם של אלפי חיילים בודדים אשר ממשיכים את הדרך אותה הוא הנהיג – לעלות לארץ, לשרת בצה"ל, ולבנות חיים בארץ ישראל.

ציקי אוד עבד במשך 27 שנים בסוכנות היהודית ותמך בעולים חדשים לארץ, ובפרט בחיילים בודדים. ציקי ומייקל התחברו במהלך שירותו של מייקל. מייקל סיפר לציקי שהחלום שלו הוא שיום אחד יהיה מרכז לחיילים בודדים שהם יוכלו ללכת אליו, לקבל ארוחות, עזרה וייעוץ במהלך שירותם בצה"ל. עם תבנית חלומו של מייקל, הקים ציקי יחד עם חיילים בודדים לשעבר, את "המרכז לחיילים בודדים ע"ש מייקל לוין".

למידע נוסף על חייו של מייקל ונפילתו בטרם עת, הזמן את הסרט "גיבור בגן עדן"

A Hero in Heaven