מי הם חיילים בודדים

החיילים הבודדים מורכבים ממספר אוכלוסיות, כמחציתם עולים שמשפחותיהם מתגוררות בחול והמחצית השניה הם ישראלים ללא עורף משפחתי.

חיילים בודדים ישראלים הם חיילים שנולדו וגדלו בישראל, אך מסיבות שונות ומגוונות אינם בקשר עם משפחותיהם והוריהם, ולכן עומדים בפני אתגרים וקשיים רבים ומגוונים, החל מהדברים הבסיסיים ביותר כמו: מציאת מקום מגורים, רכישת ביגוד, ריהוט ומוצרי מזון; ועד לייעוץ, הכוונה ותמיכה נפשית בשלבים שלקראת הגיוס, בזמן הצבא ולאחר השחרור.

ישראל
44%
חבר העמים
22%
ארצות הברית
14%
צרפת
7%
אתיופיה
2%
דרום אמריקה
2%
אנגליה
1%
אחר
8%
–

אודות מייקל לוין ז"ל 1984-2006

מייקל לוין עלה לארץ מפילדלפיה שבארה"ב ובשנת 2004 התגייס לחטיבת הצנחנים. בקיץ 2006, מייקל קיבל חופשה כדי לבקר את משפחתו כשבמהלכה פורצת מלחמת לבנון השנייה.

כששמע מייקל שכחלק מתגובת צה"ל לירי חיזבאללה על ישובי הצפון נכנסת פלוגתו ללבנון, קיצר את חופשתו וטס חזרה לישראל כדי להילחם. הוא התעקש, למרות הסירוב של מפקדיו, להצטרף לחבריו ולבסוף נענה בחיוב. ביום שלישי, הראשון באוגוסט, נהרג מייקל מירי צלף בכפר "עיתא אל-שעב" כשהוא בן 21, בעודו נלחם על המדינה אשר אהב. מייקל הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בהר הרצל שבירושלים.

המרכז לחיילים בודדים הוקם בעקבות חזונו של מייקל ליצור קהילה חמה ותומכת.
מייקל שיתף את ציקי אוד, אביו המאמץ, בחלומו לפתוח מרכז שיהווה מקום מפגש לחיילים בודדים שבו יוכלו לחלוק חוויות, לערוך ארוחות משותפות ולקבל עזרה וייעוץ במהלך שירותם הצבאי.
לאחר נפילתו, הגשים ציקי, יחד עם חבריו של מייקל את חלומו והקימו את "המרכז לחיילים בודדים ע"ש מייקל לוין".
היום המרכז תומך באלפי חיילים בודדים שנחשפו לסיפורו של מייקל והרגישו רצון ומחוייבות להמשיך את דרכו, להגיע לארץ, לשרת בצה"ל ולהגן על מדינת ישראל ואזרחיה.

למידע נוסף על חייו של מייקל ונפילתו בטרם עת, הזמן את הסרט "גיבור בגן עדן"

ההיסטוריה שלנו

המרכז לחיילים בודיים ע"ש מייקל לוין הוקם ב2009 על ידי קבוצת חיילים בודדים משוחררים שבמהלך שירותם הצבאי קיבלו סיוע מציקי אוד וזיהו את הקשיים והצרכים של החיילים הבודדים. המרכז לחיילים בודדים הוא הארגון הראשון והיחיד שדואג לכל הצרכים הפיזיים והחברתיים של מעל 6000 חיילים בודדים המשרתים בצה"ל כיום.

0
חיילים בודדים
0
סניפים בארץ
0
המרכז הוקם
0
מקרים שטופלו

שאלות? רוצים ליצור קשר?